O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.

Download

Mieszanie ziół i medykamentów szkodliwe

Naukowcy ostrzegają, że popularne zioła i suplementy, w tym ziele dziurawca, a nawet czosnek i imbir, wchodzą w interakcję z popularnymi lekami na serce, a także może być niebezpieczne łączenie ich, dla pacjentów przyjmujących statyny, leki na krzepnięcie

Pobierz plik

Rozmiar pliku:
ElaEla
thumbnail

Zrzut ekranu

Informacje o pliku

Wersja:
Brak dostępnych informacji
Liczba pobrań:
42 plik
Data publikacji:
21.09.2020

Pobierz licencję:
Brak dostępnych informacji
System operacyjny:
Brak dostępnych informacji
Prawa autorskie:
Brak dostępnych informacji

Pełny opis

zioła a medykamenty
/

Ważne


Mieszanie ziół i medykamentów szkodliweNaukowcy ostrzegają, że popularne zioła i suplementy, w tym ziele dziurawca, a nawet czosnek i imbir, wchodzą w interakcję z popularnymi lekami na serce, a także może być niebezpieczne łączenie ich, dla pacjentów przyjmujących statyny, leki na krzepnięcie krwi i ciśnienie krwi.

Jeśli więc przyjmujesz leki rozrzedzające krew (nawet zwykłą aspirynę) uważaj na miłorząb, czosnek, imbir, korę wierzby, tawułę. Zioła te w połączeniu z lekami rozrzedzającymi krew mogą doprowadzić do wewnątrzczaszkowych krwotoków.  • Inny preparat, to czosnek popularny i powszechnie uznany przede wszystkim jako lek bakteriobójczy, doskonały na układ krążenia, obniżający poziom tzw. "złego" cholesterolu LDL w połączeniu z lekami kardiologicznymi, może niweczyć ich działanie. Należy zatem powiadomić lekarza o stosowaniu go.


Jak twierdzi dr Jahangir.
Ci, którzy biorą suplementy czosnku w przekonaniu, że to poprawi stan zdrowia ich serca, stwierdził, "iż są bardzo zaskoczeni, że mogą przyjmować coś, co może potencjalnie zwiększyć ryzyko krwawienia."


źródło: The News York Times
Kategorie downloadu

Autor pliku

Zaloguj

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się .

Copyright © 2020


Niniejszy serwis nie ma charakteru konsultacyjnego. Nie zastępuje porady lekarskiej. Autorzy, użytkownicy i administratorzy serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za błędy czy konsekwencje wynikające z zastosowania informacji dostępnych w tym serwisie. Należy zawsze zakładać, że artykuły i wypowiedzi użytkowników o treści medycznej NIE ZOSTAŁY napisane przez lekarza. Nie ponosimy odpowiedzialności za błędy, ani żadnych konsekwencji wynikających z zastosowania informacji zawartych w tym serwisie

Powered by PHP-Fusion Copyright © 2021 PHP-Fusion Inc
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Bootstrap Theme by PHP-Fusion Inc