O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.

Download

Dieta

Terminologia encyklopedyczna podaje: Dieta specjalny sposób żywienia polegający na określeniu w dobowym pożywieniu składu jakościowego, ilościowego i kaloryczności. Mogą być diety eliminacyjne, wzbogacane, lecznicze.
Ta formułka aż szczypie w oczy, a die

Pobierz plik

Rozmiar pliku: 593.45kB
ElaEla
thumbnail

Zrzut ekranu

Informacje o pliku

Wersja:
Brak dostępnych informacji
Liczba pobrań:
38 plik
Data publikacji:
21.09.2020

Pobierz licencję:
Brak dostępnych informacji
System operacyjny:
Brak dostępnych informacji
Prawa autorskie:
Brak dostępnych informacji

Pełny opis

Uniwersalna dieta

Codzienne życie zaskakuje nas co raz to, nowymi odkryciami technicznymi i medycznymi.

A co z dietą?
Terminologia encyklopedyczna podaje: Dieta specjalny sposób żywienia polegający na określeniu w dobowym pożywieniu składu jakościowego, ilościowego i kaloryczności. Mogą być diety eliminacyjne, wzbogacane, lecznicze. Ta formułka aż szczypie w oczy, a dietetyka zdaje się nadal tkwić w pełnych czarownic mrokach średniowiecza. Oficjalne zalecenia w zakresie żywienia pod którymi podpisują się autorytety, są nierzadko sprzeczne z faktami znanymi w naukach podstawowych.
Decyzja o zmianie stylu życia, poprawieniu zdrowia serca wymaga zmiany sposobu myślenia a nie stosowaniu chwilowo modnej diety. Należy przestrzegać zdrowego stylu życia przez całą rodzinę, nawet wówczas gdy ryzyko wystąpienia choroby serca jest niewielkie, choćby u jednego członka rodziny. Nie oznacza to, że zawsze będzie ono niskie. Ryzyko zwiększa się w miarę starzenia, a wyrobienie nawyków to zadanie na całe życie. Dobre nawyki powinny towarzyszyć nam przez całe życie.

Należy pamiętać, że nigdy nie jest za późno na działanie.
Ignorować cudowne panacea. Dzisiaj dobre jest masło, jutro margaryna, w tym tygodniu otręby ryżowe a w ubiegłym były otręby owsiane i tran. Wszystko było zachwalane jako panaceum na trapiące nas choroby i miały szybko rozwiązać gnębiące nas problemy. Szukanie szybkich rozwiązań, typowe dla rodzaju ludzkiego nie sprawdza się kiedy chodzi o nasze zdrowie.
Musimy poszukać źródła naszych problemów, zamiast koncentrować się na czosnku, błonniku czy tranie. Jeśli ktoś ma np. wysoki poziom cholesterolu musimy uświadomić sobie, że wzięło się to z jedzenia potraw, które zawierają więcej niż zalecane ilości tłuszczu i cholesterolu. A zatem ustalić prawidłową dietę.

Kategorie downloadu

Autor pliku

Zaloguj

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się .

Copyright © 2020


Niniejszy serwis nie ma charakteru konsultacyjnego. Nie zastępuje porady lekarskiej. Autorzy, użytkownicy i administratorzy serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za błędy czy konsekwencje wynikające z zastosowania informacji dostępnych w tym serwisie. Należy zawsze zakładać, że artykuły i wypowiedzi użytkowników o treści medycznej NIE ZOSTAŁY napisane przez lekarza. Nie ponosimy odpowiedzialności za błędy, ani żadnych konsekwencji wynikających z zastosowania informacji zawartych w tym serwisie

Powered by PHP-Fusion Copyright © 2021 PHP-Fusion Inc
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Bootstrap Theme by PHP-Fusion Inc